Magunkról

Bankszámla számunk:10702143-22792608-51100005Adószámunk:18030435-1-13Tisztségviselők:Elnök:    Bohner ZoltánAlelnök: Krasznai [...]

Jubileumi Piliscsabai Negyvenesek teljesítménytúra 4+1 távon

Időpont:             2017. május 13. szombat Rajt:                  07:00-09:00, rövid távokon [...]

Sulikupa 2018/6 Éjszakai túra a Dévényi Antal kilátóhoz

Következő Sulikupa túránk az eredetileg meghirdetett időponthoz képest egy nappal hamarabb, június 1-én (pénteken) 20:30-kor indul. [...]

A Holdvilág-árokban jártunk

A harmadik túránk igazán rövid, de annál izgalmasabb volt, legalábbis szerintem. A Pomázhoz tartozó Kiskovácsi településrészre hirdettem [...]

Sulikupa 2018/4 Apát-kúti völgy - Spartacus ösvény

Reggel 9-kor találkoztunk Visegrádon, a Bertényi Miklós füvészkert előtt. A parkoló még szinte üres volt. Szokás szerint voltak kisebb [...]

Hiányzó bélyegzők

Kedves Vándorok! Sajnos a napokban két bélyegzőnek is lába kélt, legalábbis a hír most jutott el hozzánk. A Prédikálószéken és a [...]

Üdvözlünk a Piliscsabai Természetjáró Egyesület (PI-TE) weboldalán!

Engedjetek meg egy rövid bemutatkozást, melyből kiderül, honnan indultunk és merre is tartunk:

A Piliscsabai Természetjáró Kör 2004. március 15-én alakult. Alapvető célkitűzésünk a kezdetek óta nem változott: "Elsősorban gyalogtúrákat szervezünk és vezetünk hazánk tájainak megismerésére, egészségünk megőrzésére és szabadidőnk hasznos eltöltésére. Részt veszünk különböző túramozgalmakban és teljesítménytúrákon. Tagjaink sorába várunk mindenkit, aki szeret túrázni és turistához méltóan viselkedik, a túrázás írott és íratlan szabályait betartja.”
-Részlet a megalakuláskor közzétett felhívásból.

Az első év az ismerkedéssel telt, de 2005-től már "szabályos", túrajelentésekkel adminisztrált túrákat tettünk. Jó hangulatú családi kirándulások zajlottak a környéken. Később a teljesítménytúrákon való részvételre került a hangsúly és elkezdődött az MTSz-pontok gyűjtése is, a különféle természetjáró fokozatok elérése érdekében. Évről évre nőtt a megtett kilométerek, leküzdött szintek és így a túrákért kapható pontok száma is.

2009. végén merült fel a gondolat, hogy önálló jogi személyiséggel rendelkező, igazi egyesületet hozzunk létre. December 27-én meg is tartottuk alakuló közgyűlésünket. A Pest Megyei Bíróság 2010 májusban jegyezte be egyesületünket, azóta "hivatalosan" működünk.
Teljesítménytúrák rendezésén kívül már több jelvényszerző túrát és túramozgalmat is működtetünk. Ezeket a pilisi túrákat már több, mint 2500 túrázó járja, illetve járta be.

Egyesületünknek számos túrafelszerelése is van már, ezeket tagjaink díjmentesen használhatják.

Egyesületünk a Magyar Természetjáró Szövetség tagja, így tagjaink kedvezményesen igényelhetik a Természetjáró Szövetjég által kibocsátott TEKA kedvezménykártyát is, amely sok kedvezményt biztosít a természetjárók számára. A tagsági díjunk jelenleg 2.000 Ft/év, diákoknak és nyugdíjasoknak 500 Ft/év. Tagságunk létszáma jelenleg meghaladja a 40 főt.

A 2016-os adóévtől fogadni tudjuk a személyi jövedelemadó 1%-os felajánlásait is. A befolyó összeget túramozgalmaink működtetésére, túrák szervezésére és teljesítménytúrák rendezésére fordítjuk majd.

Kérünk, hogy az adóbevallásod rendelkezési nyilatkozatára a következő adószámot írd: 18030435-1-13    Köszönjük!

Minden túrázni szerető, természetbe vágyó embert várunk körünkbe, meghirdetett túráinkon pedig azokat is szívesen látjuk, akik nem tagjai szervezetünknek, de egyetértenek alapelveinkkel, vagy csak túráznának egy jót!

Piliscsabai Természetjáró Egyesület

Csatlakozz!

Túrázz!

Túrázz!

Segíts!

Segíts!

Lap tetejére